A stúdiószínházi előadások között A varjúkirály (DANTE Közösségi Alkotótér és a Másik Produkció), a Nincstelenek – Már elment a Mesijás? (Csokonai Nemzeti Színház Debrecen), a Térkép a túlvilágról (Trafó Kortárs Művészetek Háza, Budapest, MASZK Egyesület, Szeged, Füge Produkció), a MILF (Füge Produkció) és a Nem beszélve arról, hogy… (KVTársulat) voltak láthatók.
A monodrámák között az Én, Zsa Zsa (Spinoza Színház), a CiciKrisztus (Táncolj Majom Produkció), a Botrányhős (Orlai Produkciós Iroda), a Mély levegő (Füge Produkció és az Orlai Produkciós Iroda) és a Veszélyes kanyar (a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház) című előadások szerepeltek a programban.
Az előadások után közönségtalálkozó keretében beszélgethettek az érdeklődők az előadásokat létrehozó színészekkel, rendezőkkel, és a fesztivál gasztronómiai programmal is kiegészült.
A szakmai zsűri tagjai Egri Márta színművész, a Jászai Mari Színház társulatának tagja, Gabnai Katalin színikritikus és Hegymegi Máté rendező, színész voltak.
Döntésük alapján a legjobb monodráma a Halász Rita azonos című regényéből készült Mély levegő lett, amelyet Zsigó Anna és Pálos Hanna alkalmazott színpadra. A Füge Produkció és az Orlai Produkciós Iroda előadásában Pálos Hanna látható, nagybőgőn közreműködik Csizmás András.
A legjobb stúdiószínházi előadás díját a Térkép a túlvilágról kapta. Saját drámáját Kárpáti Péter rendezte, az előadás a Trafó Kortárs Művészetek Háza, a szegedi MASZK Egyesület és a Füge Produkció együttműködésében készült.
A legjobb alakítás díjával dr. Pető Katát ismerték el a MILF című zenés one-woman show-ban nyújtott teljesítményéért. A darab írói Kovács Viktor és Kovács Dominik, a Füge Produkció előadását Gergye Krisztián rendezte.
A közönségzsűri három tagját a szervezők a fesztivál kezdete előtt azon nézők közül sorsolták ki, akik valamennyi versenyelőadásra érvényes bérletet vásároltak. Díjazottjuk a CiciKrisztus című komédiában nyújtott „szerethetően emberi, felszabadító erejű, ugyanakkor mosolyt fakasztó alakításáért” Ficzere Béla lett.