A verseny első díját három versenyző érdemelte ki: Ivánka Laura a Dive&Clean, Milich Zakariás a Bizonyítások a könyvből, Szokolai Lili pedig Tumorőssejteket célzó peptid hatóanyag konjugátumok készítése című munkájáért. A második díjat négyen vehették át, míg harmadik díjban három projekt részesült. A díjátadón huszonegyen kaptak kiemelt dicséretes oklevelet, emellett 18 tanár is elismerésben részesült.
Első alkalommal adták át az Ipartestületek Országos Szövetsége Start Your Business különdíját, amelyet nyolcan vehettek át. A legjobb határon túli pályázat díját az Erdélyi Innovációs Műhely diákja, Simon Dorka Boróka kapta Cerebromics című pályázatáért.
A Magyar Innovációs Szövetség a Kulturális és Innovációs Minisztériummal, valamint a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkárságának szakmai közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával és a Nemzeti Innovációs Ügynökséggel közösen hirdette meg az Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát a magyarországi és a határon túli, 14–20 év közötti fiatalok számára.
Bódis László, az innovációért felelős helyettes államtitkár, a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezérigazgatója, a zsűri társelnöke a díjátadón bejelentette, hogy az egyetemisták részére is elérhetővé teszik a tudományos és innovációs versenyt, INOTDK néven. Ősszel indulnak az egyetemi intézményi versenyek, és jövő tavasszal megrendezik az első INOTDK-megmérettetést egyetemistáknak. Emellett Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus kezdeményezésére hamarosan elindul az Élvonal program, amely központi szerepet fog játszani a természettudományos tehetséggondozásban a középiskolákban és az egyetemeken.
Bódis ismertetése szerint az Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára a korábbi éveknél kétszer többen jelentkeztek, idén háromszáz csapat mérettette meg magát, így a résztvevők kétszer akkora versenyben bizonyították tudásukat. A Magyar Innovációs Szövetség harminc évvel ezelőtt indította útjára az OTIO-t, amelynek az a különlegessége, hogy a tudományt és az innovációt ötvözi.
A helyettes államtitkár szólt arról is, hogy ez az év különleges a tudomány és az innováció szempontjából: az idén és jövőre a magyar tudomány évét ünnepeljük, arra emlékezve, hogy Széchenyi István kétszáz évvel ezelőtt alapította a Magyar Tudós Társaságot, mai nevén a Magyar Tudományos Akadémiát. Kapu Tibor magyar űrhajós pedig várhatóan a napokban indul a Nemzetközi Űrállomásra, és ezzel évtizedek óta először ismét magyar űrhajós juthat el a világűrbe.