A Pannon Filharmonikusok az elmúlt években Vass András állandó karmesterüknek köszönhetően utat talált a jazz- és könnyűzenei slágerekhez. A közös zenei magból építkező dirigens-zeneszerző nem csupán átírja a könnyűzenei alapot nagyzenekarra, hanem a barokk zene, a jazz és a klasszikusok közös nyelvét alkotja meg. A jazztörténet két legendás előadójának darabjait számos szerző, többek között George és Ira Gershwin alkotta, akik természetes hidat képeznek a szimfonikusok és a két legendás előadó világa között. Ez is indokolja, hogy az ABBA, Frank Sinatra és Tina Turner után idén Ella Fitzgerald és Louis Armstrong világhírű dalait hangszerelték át, melynek bemutatójára Pécsett kerül sor, és egy alkalommal lesz hallható Budapesten. Az előadás eredeti minőségben itthon kizárólag a PFZ koncertjein hangzik el olyan örökzöldekkel, mint a What a Wonderful World, a címadó L-O-V-E vagy a Summertime.
„Számos olyan felvétel van, ahol Ella Fitzgerald és Louis Armstrong duetteket énekel, ahol csak jazztrió kíséret érhető el, például a Chic to Chick vagy a Fine Romance. Ezeket át kellett dolgozni nagyzenekarra, melynek során alapvetően nyilvánvalóan mindig az eredeti anyagokból indulok ki, és próbálom annak a harmóniavilágát, formáját nagyjából megőrizni. De nagyon érdekes volt azt hallgatni és tapasztalni, hogy tulajdonképpen mind az előadás, de maga a jazz műfaja is, vagy akár Gershwin világa is számos lehetőséget és alternatívát kínál. Annyira gazdag ez a zene, hogy tulajdonképpen nagyon sokféleképpen megformálható, megfogalmazható és átdolgozható. Nagyon izgalmas feladat volt ez, és számomra élmény ezzel a repertoárral foglalkozni” – nyilatkozta Vass András, az est hangszerelője.
Közreműködők
Veres Mónika Nika, a színházi szerepeket is játszó előadó, sok éve a Pannon Filharmonikusok partnere: az elmúlt években énekelte az ABBA, Barbra Streisand vagy Tina Turner világslágereit is. A PFZ-vel első alkalommal fellépő Pocsai Kriszta hazánk egyik legkiválóbb jazzénekese, olyan jazzisták méltó partnere, mint Tomsits Rudolf, Orbán György, Lakatos Peczek András és a Modern Art Orchestra.
Farkas Gábriel énekesként amerikai show-hangulatot teremt a koncertteremben. Louis Armstrongot, a legendás jazztrombitást a legismertebb magyar jazztrombitás, Fekete-Kovács Kornél szólaltatja meg, akivel a PFZ számos projektben dolgozott már együtt.
Illényi Péter karmester más stílusokat átívelő szimfonikus hangszerelésű produkciókban és a filmzenei felvételek készítésében is rangos helyet foglal el, egy amerikai produkcióban az általa vezényelt felvétellel épp a Grammy-díj várományosa.
Az estek hangulatáról Seidl Dénes gondoskodik, a színpadi rendező Gábor Sylvie. A szimfonikus hangszerelés Vass András munkája.
A PFZ művészeinek kezdeményezésére február 21-én a Pécsi Regionális Vérellátó Központtal és a Magyar Vöröskereszttel közösen kihelyezett véradást szervez. Mindazok, akik részt vesznek a véradáson, koncertjegyet kapnak az évad végéig tartó zenei kínálatból.