nevtelen_600x354.png
Nicolás Lamas: Részlet a Layers of Meaning című sorozatból (2012)

A három alkotó, akik amúgy előszeretettel nyilvánulnak meg digitális formátumban is, bemutatott műveinek lényegi eleme a tárgyak, plasztikus formák történetmeséléshez kapcsolódó viszonya. A kiállítás rendkívül amorf és absztrakt művei értelmezési tartományukat és felvetéseiket arra az analitikus kérdésre fókuszálják, amit a kortárs képzőművészet sokszor figyelmen kívül hagy: mi a képek funkciója, szerepe, státusza, hierarchiája a kortárs digitális kultúrában? Hogyan manipulálunk történeteket képekkel, miképp manipulálnak funkcióváltó képek lehetséges történeteket?

 

Az innsbrucki születésű, Berlinben élő Oliver Laric, a kortárs videóművészet egyik nagyágyúja, aki ugyan először szerepel kiállításon Magyarországon, de műveivel a közönség találkozhatott már a berlini NGBK-ban, a párizsi Palais de Tokyo-ban, vagy a Kunstverein Münchenben. Laric az egyik alapítója a sokáig véleményvezérnek számító online művészeti platformnak a vvork.com-nak és Versions című videóját a Tanya Leighton Galéria jóvoltából mutatjuk be a kiállításon.

 

A Peruban született Nicolás Lamas Antwerpenben él, a kolozsvári Sabot és a brüsszeli Meessen De Clercq Galéria képviseli, művei szerepeltek a ghenti HISK és a madridi The Goma kiállításain.

 

Ulbert Ádám a magyar kortárs képzőművészet egyik legérdekesebb fiatal művésze, jelenleg az amszterdami Rijksakademie rezidense, Budapesten a közönség a Trapéz Galériában, az ART+TEXT-ben és a Deák Erika Galériában láthatta műveit.

Figura complexus

Megnyitó: 2016. április 8.

Kiállító művészek: Nicolás Lamas (PE/BE), Oliver Laric (AT), Ulbert Ádám (HU/NL)

Kurátor: Fenyvesi Áron

 

Támogatók: NKA, Káli Kövek, Flamand Hatóságok, Flanders On the Move