Én speciel nem, de hányan igen! Például Stephen Sommers, aki a Múmia franchise révén komoly tényezővé nőtte ki magát Hollywoodban, és aki úgy döntött, hogy akcióhőst farag az eddig igazságtalanul háttérbe szorított Van Helsingből, akit Abrahamról átneveztek Gabrielnek, és ezzel a kis csavarral ő lett az eredeti Bram Stroker figura öccse.

Van Helsing tehát vámpírvadász, aki egy titkos rendnek dolgozik, szerzetesek képezték ki a Gonosz elleni harcra, és olyan kütyüi vannak, amilyenek még Batmannek sem. Igazi gyilkológép és csak egy hendikepje van: nem emlékszik a múltjára, és az olyan múlt, amire az ember nem emlékszik, nem lehet patyolattiszta. Az új küldetés a komor Erdélybe viszi hősünket, ahol a sötétség szörnyei uralkodnak, élükön (hát persze, hogy) Drakula gróffal, de ott ólálkodik még Frankenstein teremténye és a Farkasember is. Remény azonban nincs veszve, mivel Van Helsing oldalán harcol Anna, a tűzről pattant cigány hercegnő, akinek személyes elszámolnivalója van a vérszopókkal. Csak az a sötét múlt ne lenne ....

Az, hogy két percenként előugrik egy rettenetes szörny a sarokból, mindig izgalmas, és itt semmivel nem fukarkodtak, a látványvilág igazán pazar. Hugh Jackman remek Van Helsing, hiszen amúgy is van benne valami kalandorszerű. Richard Roxburgh Draculája viszont jócskán affektált, még szerencse, hogy van három szexi mennyasszonya - köztük a gyönyörű exmodell, Josie Maran -, akik mellett Kate Beckinsale néha egy picit elszürkül. Az pedig külön vicces, amikor komoly jogi problémát okoz, ha a megölt farkasember szépen visszaváltozik emberré, hősünk pedig magyarázkodhat mindenkinek a malőr miatt.