Április 16-án kezdődött Houstonban a 37. WorldFest, melynek versenyszekcióiba idén hat magyar alkotást hívtak meg: Politzer Péter Gránátok, Makkai Bence és Cs. Nagy Sándor Holtvágány, Pacskovszky József A boldogság színe, Cakó Ferenc A róka és a holló, Makk Károly Egy hét Pesten és Budán, valamint Szilágyi Andor A Rózsa énekei című alkotását. Szilágyi filmjét a houstoni versenyszerepléssel párhuzamosan a massachusetts-i Waltham egyetemén, a Brandeis Universityn is bemutatják.

Április 15. óta tart a Newport Beach-i Filmfesztivál, melyen 350 filmalkotást mutatnak be a világ minden tájáról. A fesztiválon Fliegauf Benedek Dealer című filmje is szerepel.

Dyga Zsombor Tesó című alkotása a szintén április 15-től Párizsban zajló Baltik-o-Balkan elnevezésű európai filmek fesztiváljára kapott meghívást.

Április 14-én vette kezdetét Krakkóban a Magyar Holocaust Emlékhét, melynek programjában bemutatnak tíz magyar filmalkotást. A Krakkói Magyar Centrum és a Cracovia Expressz Alapítvány által szervezett rendezvény műsorában több magyar rendezőgeneráció is képviselteti magát Szabó Istvántól Jeles Andráson át Groó Dianáig.

Amszterdamban szintén április 14-én kezdődött a 20. fantasztikus filmek fesztiválja, melyen Cakó Ferenc Pszichoparádé című animációs filmje képviseli hazánkat.

Almási Tamást kérték fel a prágai One World dokumentumfilm-fesztivál szervezői a fesztivál magyar programjának összeállítására. Idén Almási Ítéletlenül című filmje mellett Schiffer Pál A Dunánál, Lakatos Róbert Csendország és Gazdag Gyula Hosszú futásodra mindig számíthatunk című alkotása képviseli a visegrádi országok között hazánkat.

(Atlantic)