A Duna bal partján fekvő Pest, valamint a jobb partján elterülő Buda és Óbuda városának egyesítésével 1873. november 17-én jött létre Budapest. A hivatalos ünnepi gálakoncert a Vígszínházban lesz, amit november 18-án a közönségnek is bemutatnak.

A teátrum társulata Fesztbaum Béla szerkesztésében és rendezésében zenés időutazásra hívja a közönséget, amelyben összekapcsolódik a 150 éves Budapest és a 127 éves Vígszínház története. Klasszikus nagyzenekari kísérettel többek között olyan legendás előadásokból hallgathatunk meg részleteket, mint a Csókos asszony, a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, a Fekete Péter, A Pál utcai fiúk, míg a századelő hangulatát régi budapesti slágerek idézik fel.

Megszámlálhatatlan nagyszerű és népszerű dal született a csodás Budapestről. Ki ne hallott volna már dalban mesélni a vén budai hársfákról, a pesti nőkről, a holdas éjről a Dunán, a Ligetről, a Józsefvárosról, vagy akár arról a bizonyos Duna-parti csónakházról. Ezek a méltán sikeres slágerek megörökítik a főváros hajdani lakóinak hétköznapjait, örömeit, bánatait, életük apró eseményeit – mert hát ebből is áll egy város története, nemcsak nagy történelmi fordulópontokból. A dalok által megismerhető a város és a Vígszínház közös története, amelyet olyan szerzők jegyeznek, mint Kálmán Imre, Zerkovitz Béla, Eisemann Mihály, Fényes Szabolcs, Presser Gábor, Cseh Tamás és Dés László.

Fotó: Vígszínház / Juhász Éva