A D Sound szerzeményeinek jelentős többsége instrumentális; a szövegvilág arról a mindennapos vívódásról szól, melyet mi kisemberek a világ történései, a közvetlen környezet és a média terror kapcsán megélünk. Ennek kifejezésére tökéletesen találja meg és használja a progresszív zene (Pink Floyd, Mike Oldfield...) hangzásvilágát és eszköztárát.
Az alapmotívum a Hold túlsó felén című számokban többször kérdésként, kételyként vissza-vissza tér, időről időre felbukkan és elcsendesül.... A hangok mélyről törnek fel, az ének enyhén visszhangos, benne van minden, a világűr végtelensége és felfoghatatlansága. Az album négy nagy tétele belső lényegénél fogva tartozik össze, a témák lágyan nyújtóznak, elhalnak, és egyesülve, egymást erősítve szövődnek új mintákba, születnek újjá más-más altételekben.
Az album egészére jellemző egyfajta szűnni nem akaró lüktetés. A muzsika helyenként repetitív, melyet a gitár csipkéz, díszít megunhatatlanná.

Inkább Holnap elnevezésű csapat

győri fiatalokból álló csapat 1990-ben alakult. Instrumentális progresszív rockzenét játszanak, dob-gitár-basszusgitár-billentyűk felállásban. Egyedi, kategorizálhatatlan zenéjükről a műfajban járatos hallgatónak a Yes, a Pink Floyd, vagy éppen a Van der Graaf Generator jobb pillanatai juthatnak eszébe. A zenekar a 2002-es Győri Pop-Rock Fesztiválon elnyerte a Magyar Rádió különdíját. A Periferic Records a közeljövőben adja ki első albumukat.

Mindflowers

A Mindflowers zenéjét leginkább instrumentális progresszív fúziós rockként lehetne jellemezni, de hallhatóak benne jazz-elemek is szép számmal.
A tagság: Szendőfi Balázs - Bass, Stick; Szentpál Zoltán - Gitár; Gáspár Gergely - Dobok; Nagy Zsolt - Billentyűs hangszerek. A lemez 2002. koraőszére lett kész. Kilenc, teljes egészében instrumentális tétel hallható rajta, melyek közt akad szélsebes és bonyolult prog. rock nóta ("Red Spider"), lírai duett billentyűvel és héthúros basszusgitárral ("Why?"), elszállós Chapman Stick-kalandozás ("Crying Skies"), népzenei jellegű, táncszerű dal hegedűvel és klasszikus gitárral ("Flo's Kisses") és egy huszonkét percnél hosszabb epikus szerzemény ("Talk With Myself").

A négy zenész közös célja igényesen és mértékkel ötvözni progresszív rock, fúziós jazz és world music-elemeket, harmónikusan elegyíteni az agy és a szív zenéjét...

Varga János Project

Az EAST együttest 1975-ben alakította Varga János (gitár), Móczán Péter (basszusgitár) és Király István (dob).
Az első két évben a legkiválóbb muzsikusokkal kibővülve koncerteztek, főleg dzsesszklubokban és egyetemi klubokban. Szakcsi Lakatos Béla, Csík Gusztáv, Babos Gyula és Németh János szívesen szálltak be a közös zenélésekre. Az EAST a hetvenes években valódi progresszív, instrumentális zenét játszott, tömör billentyűs hangzással, ritmusváltásokkal és hosszú szólókkal.
Ezekből az anyagokból abban az időben különböző okok miatt nem készülhettek lemezfelvételek. Az EAST zenéjét és Varga János gitárjátékát a japán King Records licence kiadásának köszönhetően megismerte az egész világ. Varga János, - aki szóló pályája után a CIKK-CAKK CO.-ban és a HOBO BLUES BAND-ban gitározott - 2001-ben végre elkészítette a várva-várt albumot, amelyen a régi témák mellet új kompozíciók is hallhatók.
Mind a régi, mind az új szerzemények kitűnő hangszereléssel és a XI. század adta technikai lehetőségekkel készültek. Tavaly decemberben jelent meg a legendás East együttes egykori gitárosának második albuma. A Wings Of Revelation II. az első szólólemez zenei hagyományait folytatja.
Varga János (ex-East) és Király István (ex-East) dobos mellett ez alkalommal a koncerteken már segédkező chapman stick zenész, Háry Péter és Nagy Szabolcs billentyűs is csatlakozott a zenekarhoz.

"Sosem unalmas. Amíg sok instrumentális albumot csak háttérzeneként szokás hallgatni, jobban teszi a hallgató ha ez esetben teljes figyelmét a zene hallgatásának szenteli. . Varga kompozíciói és hangszerelésének elemei jól mutatják, hogy ez a lemez tökéletes kiindulópont a nagyszerű, magyar progresszív zene felfedezéséhez."
(Kev Rowland - Feedback)

"Úgy gondolom, hogy ez egy nagyszerű album, és mindenképpen érdemes meghallgatnia annak, aki szereti az East zenéjét."
(Douwe Fledderus - ProgVisions)

FJ koncert

Június 21-én 20 órakor a csillebérci Szabadidő és Ifjúsági Központban (1121 Budapest, Konkoly-Thege Miklós út 21.) lép fel az FJ együttes.

F J: Chapter One

A soproni FJ Fodor János és Jancsó Miklós közös projectje. A zene, amelyet szintetizátorral, basszusgitárral, élő dobbal, sampler-ekkel, digitális hangmintákkal (például: mongol torokéneklés) adnak elő és kórusokkal színesítenek, saját elmondásuk szerint World / Digital Authentic Music. A természet hangjai kalauzolnak el tűnt idők tájaira...
Amerre a szem ellát tiszta vizű patakok csörgedeznek, tisztások, rétek zöldellenek, sámánok, varázslók, dervisek lejtik végtelen táncukat. A szelek szárnyán bejárhatjuk az inkák, az aztékok vagy épp a mayák ősi birodalmát...
A Chapter One évezredeken átívelő muzsikája, olyan, mint a természeti népek életfilozófiája: harmóniában élnek a természettel, nem megváltoztatják, hanem eggyé válnak vele.
Őseink bölcsessége tükröződik a hangokban, lüktet a törzsi ritmusokban. A virtuóz módon beillesztett disszonanciák a zene melyébb jelentésére irányítják a figyelmet.

Fusio Group lemezbemutató koncert

Május 25-én (vasárnap) este 8 órakor a Dózsa Művelődési Házban (1173 Rákoskeresztúr, Pesti út 113.) ünnepli fennállásának 10. évfordulóját a Fusio Group, melynek a közelmúltban jelent meg legújabb albuma Energy címmel. Az est vendégei: Studniczky László, Csejtey Ákos és Muck Ferenc.

Fusio Group: Energy - Live

A '80-as évek legszebb jazz-hagyományit őrzi a session-zenészekből álló Fusio Group, tagjai a magyar jazz élet meghatározó egyéniségei: Elek István - tenor szaxofon (Besenyő Brass, Tea, Charlie, Cserháti Zsuzsa), Kormos János - gitár (Bop Art, Trio Bosamba, Tea, Cserháti Zsuzsa, Jazz+Az), Romhányi Áron - billentyűk (Road Kill Café, United, Romhányi Áron Trió), Barabás Tamás - basszusgitár (Tea, Djabe, Cserháti Zsuzsa) és Szendőfi Péter - dobok (László Attila Band, Charlie, Free Mind Trió, Birta's Subject Pictures, Nagy János Trió, Cserháti Zsuzsa). Az album felvételei 2002-ben készültek a Balatonboglár Jazz Fesztiválon, valamint kecskeméti és székesfehérvári koncerteken. A szerzemények között bonus track-ként szerepel az első albumon (Attitudes) korábban már megjelent The City.

Periferic Records