2025-ben kezdi meg 15. évadát a Láthatáron Csoport. Az alapító és művészeti vezető Feuer Yvette (színész, drámapedagógus, gyerek-pszichodramatista) által vezetett független alkotócsoport már tizenöt éve feszeget tabu témákat, foglalkozik hiánypótló témakörökkel, kényes kérdésekkel, társadalmi problémákkal, beszél mind a felnőtt-társadalom, mind a gyerekek, kamaszok, fiatal felnőttek helyzetéről bátran és szabadon. A 2010 óta folyamatosan működő független társulat eddig 1067 előadást játszott Budapesten és szinte mindegyik vidéki városban, valamint számos külföldi országban. Mostanáig több mint hatvanezer néző látta ezeket a darabokat.
A kerek évforduló alkalmából egy héten át láthatja a közönség a Láthatáron Csoport jelenleg repertoáron lévő legismertebb, legfontosabb előadásait. Április 6-án a Rákoshegyi Közösségi Házban az Én, te, mi – párkapcsolati komédia, 7-én a Jurányiban a Kenyértörés – krónika a görög-perzsa háborúkból, 9-én és 10-én a KuglerArt Szalonban, majd a székesfehérvári Lánczos Kornél Gimnáziumban a Hagyaték – előadás Martin Miller és Alice Miller írásai alapján, majd 12-én ismét a Jurányiban a Mit ér, ha? – zenés női varieté a mulandóságról című darabokat játsszák. Április 8-án zárt körű előadást tartanak egy budapesti gimnáziumban a Mi van veled, Akárki? darabból, ahol két-három külsőst is szívesen fogadnak.
A kerekasztal-beszélgetést ajánlják mindazoknak, akik érdeklődnek a Láthatáron Csoport és tágabban a kortárs színház, a független társulatok működése és a művészet társadalmi szerepe iránt. Pedagógusok, színházi szakemberek, diákok, színházkedvelők és mindenki más, aki szeretne a társulattal együtt emlékezni és közösen gondolkodni a jövőről.
A társulat az ünnepi évadra két új bemutatót és három művészeti projektet is tervez. Május 7-én szcenírozott felolvasószínházi előadást tartanak a Kettőspont Színházban Korda Bonifác író-rendező a felolvasóestre átdolgozott Tiszazug című drámájából, amely a tiszazugi gyilkosságokat és az akkori történetek mai áthallását vizsgálja. Ennek mintegy folytatásaként 2026 januárjában Tiszazugi méregkeverők címmel színpadra állítják a művet, amely a magyar családmodellt, családon belüli normákat és azok változásait, a nők akkori és mai társadalmi helyzetét és lehetőségeit vizsgálja, állítja párhuzamba.
Mindezt megelőzően ez év október végén lesz látható az első premier, amelynek témája egy tibeti népmese kortárs, bábos feldolgozása felnőtt közönségnek Boldogságunk madara / Boldogságunk története munkacímmel, Siflis Anna rendezésében. Az előadásnak az Eötvös10 Művelődési Ház ad majd otthont.