Több mint 33 ezer érdeklődő tekintette meg a négy hónapig látogatható Seuso-kiállítást Székesfehérváron ? hangsúlyozta L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára. Mint hozzáfűzte, a kormánynak az a törekvése, hogy visszaszerezze a magyar nemzeti közösség számára ezt a páratlan értéket képviselő leletegyüttest. ?Érdemes volt energiát, időt és pénzt áldozni rá? ? emelte ki. Az államtitkár arról is szólt, hogy korszerű vizsgálati módszerekkel, a legújabb tudományos eredményeket felhasználva a Nemzeti Múzeumban újra át fogják vizsgálni a tárgyakat és próbálnak olyan perdöntő bizonyítékokat találni, amelyek a nemzetközi szakmai nyilvánosság előtt igazolják, hogy a Seuoso leletegyüttes Magyarországról származik.

?A siker igazolta azt a kormányzati szándékot és törekvést, amelyet 2010 és 2014 között fogalmaztunk meg, hogy a megyei hatókörű múzeumok fenntartási jogát átadjuk azoknak a településeknek, amelyen egyébként működnek. A városok magukénak érzik ezeket a múzeumokat, jó gazdái, szívesen, örömmel fektetnek be? ? fogalmazott L. Simon László. Majd dicséretesnek és példaértékűnek nevezte a kiállítás marketing tevékenységét, amely a korszerű múzeumi intézményrendszerek elengedhetetlen eszköze ? jegyezte meg.

Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere beszédében elmondta, a kiállítás bizonyítja, hogy megvalósult az a kulturális misszió, aminek tekintették az ügyet. Van igény az ilyen kulturális eseményekre, a valódi értékek megtekintésére, hiszen családok, iskolai és munkahelyi közösségek csoportosan érkeztek a kiállításra. ?Köszönjük a kormánynak, hogy biztosította ezt a lehetőséget Székesfehérvárnak, és közben úgy érezzük, hogy ez a visszaigazolása annak a közös erőfeszítésnek, amit állam, múzeum és önkormányzat tesz annak érdekében, hogy a múzeumok megújuljanak, értékeiket megőrizzék és újabb és újabb értékeket tudjanak bemutatni? ? emelte ki a polgármester.

(Fotó: Papp Eszter)