Szöveglabirintus és irodalmi bringatúra – Szeged
A napfény városában két nappal korábban, május 30-án kezdődik a nyár. A kerékpározást, olvasást és körültekintő kultúrafogyasztást népszerűsítő programokon művésztelepi hangulatban kerekezhetnek együtt pihenésre vágyó családok és vakmerő nyugdíjasok, elszakíthatatlan tandemesek és magányos farkasok, szabadnapos futárok vagy épp „trú” könyvmolyok, miközben a város legcsaládiasabb közösségi terei kínálnak számukra árnyékot és szellemi betevőt.
A szegedi fesztivál három napja alatt Závada Péter, Szálinger Balázs és Mátyus Melinda saját könyveiket, Pótor Barnabás Tar Sándor sajtó alá rendezett verseskötetét hozza magával, a vájtfülű közönséget konkoi lüktető folyamatzenéje, Balla Gergely lírai szöveglabirintusa és a Kifaru Drums ritmusszekciója várja, de lesz még piaci felolvasás közel húsz Szegeden élő szerző részvételével, irodalmi bringatúra Pál Sándor Attilával, ügyességi kerékpárverseny a CBI City Jam szervezésében, közös főzés a Budapest Bike Maffiával és óriásvászonnal megtámogatott Goldsprint futamok a Royal Fixi Club jóvoltából.
A százéves körtefa és Moldva titka – Magyarkanizsa
A magyarkanizsai biciklizés június 7-én – immár megszokott módon – egy törökkanizsai galérialátogatással kezdődik a Kulturális Zónában. Ezt követően egy valamikori agyagbánya kráterének revitalizált mélyébe, egy kicsiny erdőbe ereszkedünk alá, melynek tisztásán felolvasással egybekötött pikniket tartunk Csík Mónika költővel és Sándor Zoltán íróval. Ebéd után – melyet a már-már rabelais-i regényhős, Bús István és csapata szolgál fel a Texas vendéglőben – a Vázsonyi családi gyümölcsösben, egy százéves körtefa alatt előbb Mezei Erzsébet képzőművészeti albumáról, majd Bíró Tímea Moldva című regényéről beszélgetünk. A bicikliket ezt követően a Tisza partján hagyjuk, s hajóra szállunk. A naplemente fényeiben Ladik Katalin olvas majd fel a fedélzeten.
A közös reggelitől a vidéki csűrig – Sepsiszentgyörgy
A Tricikli Fesztivál különleges küldetése abban rejlik, hogy nem csupán egy egyszerű irodalmi rendezvény, hanem egy olyan dinamikus, közösségépítő esemény, amely mozgásban tartja a résztvevőket, miközben az irodalom és a művészetek mélyebb megértésére ösztönöz. A kerékpározás mint mozgásforma nemcsak a testet, hanem a gondolkodást is dinamizálja, és egy olyan élményt ad, amely közvetlen kapcsolatot alakít ki a környezet és az alkotások között. Az idei sepsiszentgyörgyi eseményen, június 21-én kevesebb irodalmi, de meghatározóan több közösségi programon lehet majd részt venni. Lesz nagy közös reggeli, közös tekerések, könyvcsere, eszmecsere, olvasás, írás, könyvbemutató, kiállításmegnyitó egy vidéki csűrben, tábortűz, ének, zene, mulatozás. A részletes programismertetés nemsokára indul a rendezvény közösségi oldalain.