Úgyfest – Minden héten más vendég érkezik Krizbo műtermébe a Kultúrapont új sorozatában
Úgyfest címmel új beszélgetéssorozat indul jövő héttől a Kultúrapont és a Petőfi Kulturális Ügynökség YouTube-csatornáján. A műsor helyszíne a Szentendrei Régi Művésztelep lesz, ahol minden epizódban egy-egy meghívott vendég érkezik a Barcsay-díjas képzőművész Krizbai Gergely, azaz Krizbo műtermébe egy személyes hangvételű beszélgetésre.
A műsor középpontjában a beszélgetés és a közös alkotás áll: a különböző művészeti és kulturális területekről érkező vendégek Krizbo és a Művésztelep rezidens alkotóinak festményei között beszélgetnek művészetről, inspirációról, személyes történetekről és a saját területükhöz kapcsolódó gondolatokról, miközben Krizbo élőben készít egy új festményt, amely a beszélgetést illusztrálja. Az alkotás azonban nem egyedül születik meg: a vendég is aktív részesévé válik a folyamatnak, így minden epizód végére egy közösen létrehozott mű lát napvilágot.
Az évad során összesen tíz festmény készül el, amelyeket az év végén az idén százéves Szentendrei Régi Művésztelep galériájában állítanak ki, majd jótékonysági árverésen ajánlanak fel egy fontos ügy támogatására.