A Budapest Varieté megálmodói Richter Szebasztián és Eötvös Krisztina, akiknek óriási tapasztalatuk van a showbusiness világában. A cirkusz világában töltött artistaévek után illuzionista számokkal nyertek világszerte díjakat.

quick13_600x360.png
Richter Szebasztián és Eötvös Krisztina

A varieté zenés, táncos, szórakoztató műsor, a nagyvárosok életéhez tartozik. Átmenet a cirkusz és a kabaré között. A műsorszámok rendkívül változatosak, erre utal maga a varieté elnevezés is. A varieté ősei az 1850-es években kávéházról kávéházra járó népénekesek voltak, akik 1865-től bohózatok előadására is engedélyt kaptak. A zenés kávéházak helyébe lépő orfeumokban ugyancsak változatos műsorok szerepeltek.

A millennium évében nyílt meg a Városligetben a magyar varieté első hajléka, az Olympia. A két legrangosabb varietészínház a Nagymező u. 17. alatt a Moulin Rouge és a Nagymező u. 20. alatt az Arizona volt. 1945?1950 között működött a Népvarieté, a Vidám Varieté, a Fővárosi Varieté, a Kisvarieté, a Budapesti Varieté, a Royal Revü Varieté artistakabaré vegyes műsorral.


arizona2_600x397.png
Arizona Varieté 1939, Budapest

A műfaj hagyományai szerint az est egy négyfogásos vacsorával kezdődik a bálteremben, majd akrobatikus számok, ének, tánc, pantomim, bűvészet, zsonglőr és légtornász műsorszámok követik egymást.

 

Az előadásokon fellép a Fever Dance group, Czigány Judit énekes, Kőhalmi Ferenc bűvész, Méhes Csaba pantomimművész, Szőts & Bagdi akrobatikus erőemelők, Pajor Szilvia levegőakrobata, a Rolling Wheel akrobata duó, Richter Szebasztián egyéni zsonglőrszámmal, Földváry Balázs akrobatikus mutatvánnyal, végül Richter Szebasztián és Eötvös Krisztina egy átöltöző produkcióval.

Bővebb információ itt olvasható.

Fotó: budapestvariete.hu