Tarlós István, Budapest főpolgármestere az 1829-ben, Pollack Mihály tervei alapján elindított munkálatokat a klasszicista és a romantikus építészet egyik csúcsteljesítményeként értékelte. Mint elmondta, a vigasságok mellett a legmagasabb kultúra otthonává vált. Tarlós István arról is szólt, hogy Makovecz Imre elképzelései alapján az épület a Magyar Művészeti Akadémiának ad otthont. Emellett az egész magyar társasági és kulturális élet egyik kiemelkedően méltó helyszíneként funkcionál.

Ha a magyar építészetben létezik tükör a történelemről, akkor ennek az épületnek a története az ? fogalmazott a Pesti Vigadóról Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke. Beszédében arról is megemlékezett, hogy az 1960-as évek végén majdnem lebontották, majd modernizálni próbálták az épületet. A rekonstrukció során ezeket a hibákat is korrigálni kellett. Ebben a pillanatban Európában ez az egyetlen olyan kulturális helyszín, ahol hat művészeti ágnak egy napon ugyanabban az órában is lehet produkciója ? emelte ki Fekete György.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere felidézte a tavalyi, március 15-én tartott ünnepélyes átadót, majd hozzátette, a megnyitó óta pezsgő kulturális élet és komoly szakmai munka folyik az intézményben, a Pesti Vigadó a művészetek templomává vált.