A létesítmény célja az értékőrzés, a kulturális örökségvédelem és a hagyományápolás.

Altorjai Anita felidézte, a torockói közösségi ház 2014-es megnyitásakor az volt a cél, hogy kultúrát, örökséget, kiállításokat, előadásokat vigyenek át az anyaországból, egyúttal megszólítsák az erdélyi embereket, hogy „mutassák meg, mit tudnak, mit szeretnének megismertetni a világ magyarságával”.

Úgy fogalmazott: a Duna-Ház lehetőséget biztosít arra, hogy a magyarok „helyben megmaradva őrizzék mindazt az örökséget, amit elődeiktől kaptak. A célunk az, hogy az örökség mellett ismertessünk, helyben tartsunk, megtartsuk a magyarságot Torockón. Az anyaországban pedig megismerjük mindazt a sok kincset, amit tőlük kaphatunk.”

A közösségi ház színes programkínálattal várja a családokat, egyebek mellett színpadi előadásokkal, koncertekkel, mesejátékokkal, vallási és hagyományőrző eseményekkel, kamarakiállításokkal, alkotóműhelyekkel.

Altorjai szerint a programok szervezésénél a helyiek igényeit veszik alapul, és arra törekednek, hogy olyan közösségi tereket varázsoljanak, ahol a családok minden tagja talál magának élményt. Az események az online térben, a Duna-Ház weboldalán és a Facebookon is követhetők.

Nyitóképen a Kis Szilas Néptánccsoport előadása a torockói Duna-Ház új évadának megnyitóján 2023. szeptember 8-án. Fotó: Kiss Gábor / MTI