L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára a sajtóbejáráson rámutatott, hogy Perkáta életében turisztikai szempontból is fontos a beruházás, hiszen a Mezőföld középső részére eső települések általában kiesnek a frekventált zónákból. A megújított kastély látványa és kínálata azonban több kirándulót vonzhat a településre és ráirányíthatja a figyelmet az ottani értékekre ? véli az államtitkár. ?A Győry-kastély építészeti, kultúrtörténeti, művészeti szempontból is komoly nyomott hagyott a térségben? ? fogalmazott.

_DSC9422_Copy

A felújítást a központi, főépülettel kezdik, majd a későbbiekben az önálló kastélyként is számon tartható melléképületeket is meg kívánják újítani. A Kínai-magyar Kulturális Turisztikai Központ létesítésére kitérve az államtitkár azt is elmagyarázta, hogy Perkáta Magyarország egyedüli olyan települése, amelynek több mint 50 éve van élő partnerkapcsolata kínai településsel, azaz Huaxiang nevű testvérvárosával. Az államtitkár szerint a kastély unikális központi kapcsolatként fog szolgálni, amelyre már most nagy érdeklődés tapasztalható a kínai diplomácia felől, akik még a hónapban személyesen is megtekintik a munkálatokat.

Somogyi Balázs, Perkáta Nagyközség polgármestere emlékeztetett, hogy az intézmény korábban iskolaként, könyvtárként és művelődési házként működött. A továbbiakban pedig a Győry család életét, illetve a két testvérváros kapcsolatát bemutató kiállítással, valamint konferenciákkal és zenés, táncos, kalligráfiás, irodalmi, gasztronómiai és harcművészeti programokkal készülnek.

_DSC9577_Copy

Az Új Széchenyi Terv Közép-Dunántúli Regionális Operatív Program támogatási rendszerében kezelt, közel 345 millió forintos összegű pályázat kivitelezésének megkezdése júliusban kezdődött és még az idén befejeződik.

Fotó: Csákvári Zsigmond