55. alkalommal rendezik meg a közép-európai kerámiakutatók találkozóját, az Internationales Keramik-Symposiumot. Az eseménynek a Néprajzi Múzeum közreműködésével a Magyar Nemzeti Múzeum ad otthont.

A művészettörténészekből, néprajzosokból, régészekből, muzeológusokból, természettudósokból, restaurátorokból, kerámikusokból és gyűjtőkből álló interdiszciplináris egyesület (Arbeitskreis für Keramikforschung) tagjait a történelmi korokból származó és modern kerámia iránti érdeklődés köti össze. 1968 óta szerveznek találkozókat, amelyek egyik fele előadásokból összeálló konferencia, másik fele a kerámia tematika alapján szervezett múzeumlátogatások, kirándulások sora.

A szimpózium küldetése a kerámiával kapcsolatos aktuális kutatási eredmények és tudományos munka terjesztése Európában. A munkacsoport az új kutatási eredmények cseréjének, az ismeretek átadásának és az általános hálózatépítésnek, információ- és kapcsolatcserének a nyitott fóruma, amelyre nyolc országból érkeznek vendégek. Az idei év témái a kerámia mint kulturális megnyilvánulás, további témák a Duna menti országok és Európa nagy folyamrendszerei; termelés, kereskedelem, vándorlás, kulturális csere; hagyomány és innováció.

Nyitókép: az 55. Nemzetközi Kerámia Szimpózium a Nemzeti Múzeumban. Fotó: Magyar Nemzeti Múzeum