December 1-től a Szegedi Nemzeti Színház Kisszínházában láthatja a közönség Joël Pommerat A két Korea újraegyesítése című abszurd játékát Tárnoki Márk rendezésében, amelynek október 17-én tartották az olvasópróbáját.

A Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója, Barnák László az olvasópróbán elmondta: megfeszített tempóval indult az évad, és a lendületből továbbra sem vesz vissza a társulat – már az idei negyedik bemutatójukra készülnek. A két Korea újraegyesítése nemzetközileg ugyan ismert és gyakran játszott darab, hazai színpadokon mégis ritkán látható. A színészek számára izgalmas feladat, jól érezhetik magukat ezekben a szerepekben, megmutathatják szakmai tudásukat, sőt új oldalukról is bemutatkozhatnak.

Tárnoki Márk rendező, a Szegedi Nemzeti Színház Művészeti Tanácsának tagja szerint a darab nem Koreáról vagy a politikáról szól, hanem arra utal a cím, hogy valami, ami összetartozik, egyszer csak két részre szakad. Megszűnik a közös valóság, a szereplők mindannyian mást gondolnak ugyanarról, abszurd helyzetek alakulnak ki. Az előadás 16 önálló jelenetből épül fel, amit a látványvilág foglal keretbe, az teszi egységessé. A mában játszódik, de nem lehet pontosan tudni, hogy hol, így általánosan közelíthet hozzá a közönség: bárkivel bárhol megtörténhet az, ami a színpadon történik.

A zenei világ motívumai szintén egységet visznek az előadásba, amelyben széles társadalmi tabló elevenedik meg a különböző karaktereken keresztül a takarítónőtől a cégvezetőig. A színészeket több szerepben láthatják a nézők, ezért sok lesz az átállás, gyorsöltözés, így a színpadon és a színfalak mögött egyaránt dinamikus produkció várható.

Nyitóképen A két Korea újraegyesítése olvasópróbája. Fotó: Szegedi Nemzeti Színház