Szikora János, a színház igazgatója beszéde elején köszöntötte a társulat színművészét, Kovács Tamást, aki a napokban vette át a Junior Prima Díjat. A színházigazgató, aki 13 éve vezeti a fehérvári teátrumot, bejelentette, hogy a 2024/2025-ös évad folyamán jótékonysági talk show-kat szervez majd a színház, ahol 50 éves szakmai karrierjének emblematikus alakjaival ül le beszélgetni. Az események bevételéből egy alapítványt szeretne létrehozni, melynek célja, hogy a színház fiatal művészei számára külföldi tapasztalatszerzés céljából évente szakmai utakat tudjanak finanszírozni egy-egy ösztöndíjjal.
A igazgatói pályázat úgy fogalmazott: az évad végén az igazgatói pozíció terhét ugyan leteheti, a felelősséget viszont nem. Éppen ezért egész nyáron azon dolgoztak kollégáival, hogy a színház vezetésének átadása összhangban és a teátrum érdekeinek legmegfelelőbben menjen végbe. Bejelentette, hogy a Vörösmarty Színház igazgatói pozícióját Lőrincz Zsuzsa, a teátrum jelenlegi ügyvezetője fogja megpályázni, aki menedzser-igazgatóként vezetné a színház működését, mellette pedig létrejönne az a művészeti tanács, amellyel közösen határoznák meg a művészeti stratégiát. A művészeti tanács egy művészeti vezetőből, egy főrendezőből, illetve egy művészeti intendánsból állna Bagó Bertalan, Horváth Csaba és Szikora János személyében.
Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere elmondta, hogy a következő igazgatói pályázatot a tervek szerint november-december hónap fordulóján fogja kiírni a város önkormányzata. Kijelentette, hogy az önkormányzat célja, hogy olyan pályázat készüljön, amely a város és a színház érdekeit szolgálja, hiszen a Vörösmarty Színház nemcsak Székesfehérvárnak, de a térségnek is meghatározza a kulturális életét.
Az első három bemutatónak már elkezdődtek a próbafolyamatai. Az első premiert a Pelikán Fészekben rendezik október 12-én: A mi Rómeónk és Júliánk címmel a Ciszterci Szent István Gimnázium és a Teleki Blanka Gimnázium diákjainak szereplésével kerül színpadra Shakespeare klasszikusa. A 2024-es Atlantisz Program győztes csapatai Ferenczy Noémi és Somos Ákos drámapedagógusok rendezésében alkotják újra a veronai szerelmesek tragikus történetét.
A nagyszínpadon először Horváth Csaba állítja színpadra Móricz Zsigmond egyik legismertebb művét, az Úri murit, ennek a produkciónak október 19-én tartják a bemutatóját. A következő nagyszínpadi premier William Shakespeare A windsori víg nők című komédiája lesz Szikora János rendezésében. Az előadás a Vörösmarty Színház és a Komáromi Jókai Színház koprodukciójában jön létre, Falstaffot Gál Tamás Jászai Mari-díjas színművész, a Komáromi Jókai Színház igazgatója alakítja. A további nagyszínpadi premierek a 2025-ös naptári évben jönnek majd létre. Húsz év után visszatér a Vörösmarty Színház nagyszínpadára a Hegedűs a háztetőn.Tevjét Egyed Attila, Goldét Váradi Eszter Sára játssza majd, az előadást Telihay Péter rendezi. A nagyszínpadi premierek sorát Térey János műve, A Nibelung-lakópark című produkció zárja Szikora János rendezésében. Az évad végén egy előbemutatót is rendez Szikora János a nagyszínpadon: Jókai Mór regénye alapján Nagy Tibor Magnus musicaljét, a Benyovszky, a szabadság szerelmese című művet állítja színpadra. A főszerepet György-Rózsa Sándor alakítja, aki egyszer már Benyovszky bőrébe bújt az ősbemutatón, szerelmét Kiss Diána Magdolna játssza.
A Kozák András Stúdióban az évad első bemutatója Ivan Viripajev Részegek című drámája lesz. Az előadást Bagó Bertalan rendezi, és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerző szakos hallgatói írnak hozzá zeneműveket, amelyek élőben szólalnak meg az előadásokon. Horváth Csaba jellegzetes fizikai színházi stílusával ezúttal egy mélylélektani dráma, Eugene O’Neill Amerikai Elektrájának a mélyére ás. Bagó Bertalan rendezésében kerül színpadra Herczeg Ferenc Kék róka című darabja.