010_A7A13350_011.jpg

Ezzel a feltétellel szerepelne újra Gyűrűk Ura-filmben Viggo Mortensen

Viggo Mortensen még nem biztos benne, hogy szerepet vállal a Vadászat Gollamra című filmben, amelyet a tervek szerint 2026-ban mutatnak be. Egy interjúban odaszólt a franchise-oknak is.

Viggo Mortensen 2001 és 2003 között Aragornt alakította Peter Jackson ikonikus Gyűrűk Ura-trilógiájában. A Variety számol be arról, hogy nemrégiben egy interjúban megkérdezték őt, hogy az azóta eltelt több mint húsz évben miért nem vállalt el egyetlen szerepet sem nagy hollywoodi franchise-ban.

Mint mondta, azért, mert azoknak nem eléggé érdekes a sztorija, és nincsenek is jól megírva.

Mortensen elmondta azt is, hogy nem igazán keres vagy kerül el műfajokat, és egy alkotás költségvetésének nagysága sem befolyásolja őt. Nem szerepel egy filmben továbbá csak a rendező neve miatt. Számára a történet a fontos, és az, hogy megfelelőnek gondolja magát az adott karakterhez.

„Ez a franchise-okra is igaz: ha valaki megkeresne az X filmmel, a harmadik vagy épp a kilencedik résszel, én pedig úgy gondolnám, hogy ez egy nagyszerű karakter, és szeretném eljátszani azt […] akkor elvállalnám. Nem vagyok ellene. De ezek általában nem annyira jók. Úgy értem, szerintem sokszor nem jól megírtak, és eléggé kiszámíthatóak. Persze mindig ott a kérdés, hogy mi van, ha elfogy a pénzem.”

Peter Jackson jelenleg arra készül, hogy visszatérjen Középföldére, mint egy új Gyűrűk Ura-film producere, amelyet a Gollamot alakító Andy Serkis színész rendez.

A Gyűrűk Ura: Vadászat Gollamra című filmet 2026-ban mutatnák be a mozikban. Mortensen az év elején azt mondta egy nyilatkozatában, hogy nem ellenzi Aragorn újbóli eljátszását a filmben, de a történetnek értelmesnek kell lennie. Elmondása szerint sokat tanult, miközben megformálta ezt a karaktert, és nagyon élvezte a munkát. De csak akkor venne részt a forgatásban, ha a mostani kora alapján is megfelelő lenne a karakterhez. Hozzátette azt is, hogy nem olvasta még a forgatókönyvet, így egyelőre nem biztos Viggo Mortensen részvétele a készülő alkotásban.

Ez is érdekelheti

A révfülöpi kertmoziban pokrócba csavarva nézhetünk a teliholdra és az ezüsthídra

Kertmozizni jó, mert nemcsak a székek nyikorgását hallani, hanem a tücskök ciripelését is. Pálffy Mátyás édesapja üzemelteti a révfülöpi kertmozit, míg Mátyás viszi a Balatonakaliban és Fövenyesen található szabadtéri filmszínházakat. Pálffy Mátyással beszélgettünk.

Bud Spencert akkor is szerettük, ha Piedonénak, akkor is, ha Buldózernek hívták

Tíz éve, 2016. június 27-én halt meg Bud Spencer olasz színész, Terence Hill elválaszthatatlan partnere, a Különben dühbe jövünk, a Kincs, ami nincs, a Zsoldoskatona, a Seriff az égből, a Szuperhekusok és a Piedone-filmek sztárja.

Huszonöt dollárral érkezett Amerikába Zukor Adolf, az első hollywoodi filmstúdió elindítója

Ötven éve, 1976. június 10-én halt meg Zukor Adolf (Adolph Zukor) magyar származású amerikai producer, a hollywoodi filmgyártás egyik létrehozója, a Paramount filmstúdió alapítója.

Korda Sándor a semmiből teremtette meg a brit filmipart

Igazi népmesei történetnek is beillik a világhírűvé vált magyar filmesek egyik legnagyobbikának, a magyar filmkritika és a brit filmipar megteremtőjének, valamint a magyar filmgyártás egyik úttörőjének élete. Korda Sándor nevét ma már filmstúdió és filmakadémiai díj viseli, de azt vajon tudtad, hogy ő volt az első filmrendező, akit Nagy-Britanniában lovagi rangra emeltek?