230119_gordoneszter_1173l.jpg

Újraindul a zenés kaland: ismét látható a 80 nap alatt a Föld körül

A TRIP, a Gold Record és a Kult2 közös produkciója júliustól a MOM Kulturális Központ repertoárján szerepel. A Pesti Színházban játszott előadás után Auda hercegnőt ezúttal Nagy Bogi alakítja.

Phileas Fogg vérbeli angol úriember, aki precíz napirend szerint éli az életét. Fogadást köt arról, hogy 80 nap alatt körbeutazza a földet, mert a menetrend szerint ez lehetséges. A világ azonban nemcsak a menetrendre hány fittyet, hanem Mr. Fogg terveire is: kezdetét veszi egy őrült utazás vonaton, hajón, lóháton, elefánton, jégvitorláson és számtalan kalandon keresztül.

Verne Gyula regényéből Divinyi Réka írt színdarabot, melynek rendezője Magács László, a dalok zenéjét és szövegét Csorba Lóci jegyzi, a Lóci játszik pedig nemcsak kísérője, hanem aktív résztvevője is az előadásnak. A bemutató után kiadott lemezük tizenkét dalában megjelenik a zenekartól megszokott sokszínűség: a pop-funk és a karibi elemek érzelmes balladákkal vegyülve alkotnak egy igazán izgalmas egészet.

Csorba Lóci és a Lóci játszik a 80 nap alatt a Föld körül című előadásban. Fotó: Kuttner Ádám
Csorba Lóci és a Lóci játszik a 80 nap alatt a Föld körül című előadásban. Fotó: Kuttner Ádám

Auda hercegnő karakterébe a fiatal énekesnő, Nagy Bogi bújik, a további 121 szerepet Hirtling István, Karácsonyi Zoltán, Szántó Balázs, Fekete Patrícia, Illés Adrián, Kerek Dávid, Krasznai Vilmos, Liber Ágoston, Tóth Dominik és Turi Péter keltik életre. Az előadás egyszerre koncert és színház: zenés forgatag állandóan változó karakterekkel, helyszínekkel, elefántból hajóvá formálódó kellékekkel, fordulatokkal teli cselekménnyel, melynek csúcspontjai az élő zenekari kísérettel megszólaló dalok.

Jegyek itt érhetők el.

Ez is érdekelheti

Liber Ágoston: Egy forgatáson a színész egy csomó egyéb alkotó munkaeszköze is

Idén ősszel menthetetlenül beleszeretünk az ifjú Arany Jánosba, és erről a hazai filmes szakma ígéretes tehetsége, Liber Ágoston gondoskodik.

Csorba Lóci: Életemben először tudok egy szereplő bőrébe bújva a saját hangomon szólni

Csorba Lóci és Vecsei H. Miklós a világirodalom egyik leghíresebb regényét, A kis herceget viszi színpadra a Poket és a Petőfi Kulturális Ügynökség közös eseményén. A produkcióról Lócit faggattuk, aki nemcsak zenészként, de a Róka szerepében is feltűnik majd.

A nők a nyári világrészek – Csoóri Sándor-verset zenésített meg Csorba Lóci

Csoóri Sándor Szeptemberi nők című versének zenés feldolgozásával jelentkezett a Lóci játszik, amelyet Csorba Lóci Vecsei H. Miklós felkérésére írt a Művészetek Völgye programjára.

Lóci játszik – 80 nap alatt a Föld körül

Megjelent a Lóci játszik legújabb lemeze, amely a 80 nap alatt a Föld körül című darab dalait tartalmazza. A Jules Verne kalandregényéből készült koncertszínházi előadást 2022 nyarán állította színpadra a Trip, a Vígszínház és a Kult2, legközelebb pedig február 11-én láthatjuk a Pesti Színházban.