Hild János-díjat kapott Szeged a Belvárosi híd térségének megújításáért a Magyar Urbanisztikai Társaságtól. Az elismerést jelző emlékművet, Bánvölgyi László szobrászművész alkotását szombaton avatták föl.

Botka László polgármester szerint az elmúlt több mint 20 évben az önkormányzat hangsúlyt fektetett arra, hogy Szeged minden városrésze fejlődni tudjon, megújulhasson. A városvezetés egyik fő küldetése az volt, hogy a történelmi belvárost is a 21. századi igényekhez alakítsák.

A Móra Ferenc Múzeum központi épülete, a belvárosi hídfő és környékének felújítása 2019-ben kezdődött, a város saját és uniós forrásból több mint négymilliárd forintot fordított erre. Egyszerre, egymáshoz kapcsolódóan újult meg a múzeum, a vár, a Móra park, a Roosevelt tér, a Stefánia, a Belvárosi hídfő, a Híd utca és az Oskola utca.

Nemcsak a kulturális intézmények újultak meg, hanem azok környezete is. A Zöld Város program keretében újra parkosították a Tisza-part belvárosi szakaszát, és a fejlesztések eredményeként a sétálók, a kerékpárosok és az autósok is biztonságosan közlekedhetnek erre.

A Hild János-díj a Magyar Urbanisztikai Társaság legrangosabb kitüntetése, mellyel 1968 óta ismerik el a településfejlesztésben, illetve a településrendezésben kiemelkedő eredményt elérő települések, illetve személyek munkáját. Az elismerést jelző – német jura mészkőből és bronzból készült – emlékművet, Bánvölgyi László szobrászművész alkotását a Móra Ferenc Múzeum mellett állították fel.

Nyitókép: a Móra Ferenc Múzeum épülete a Tisza-part és a Belvárosi híd találkozásánál, a Roosevelt téren 2021-ben. Fotó: Faludi Imre / MTVA