(MTI) - A magyar népművészet jellegzetes virága, a tulipán ihlette a közelmúltban keletkezett Tulipe dekort. A török hódoltság idején Magyarországra érkező tulipán, a tavasz szimbóluma leegyszerűsített, játékos változatban bukkan fel az új mintában. Az aranyozott peremű porcelán bordűrjét zöld levelű és szárú, piros, lila, sárga és kék szirmú stilizált kis tulipánok hálózzák be - tudjuk meg a világhírű gyár házi híradójából, a Herend Heraldból.
Különösen finom és elegáns a hálómintán alapuló "Réseau fruits" nevet viselő dekor. A szegélydíszt a tányéron hajszálvékony ecsetvonásokkal megrajzolt rácsháló szövi át, amelynek találkozási pontjait fekete gyöngyök hangsúlyozzák. A rácsháló által határolt, rombusz alakú mezőkben zöldesbarna levélen nyugvó, hamvas héjú áfonyaszemek kaptak helyet.
A franciaországi, sévres-i mintacsaládok stílusára emlékeztet a "Sévres petites pensée" dekor. Az arany rácshálóban kék szirmú, zöld levelű és szárú ibolyák kaptak helyet. A középen elhelyezett arannyal keretezett medalionban egyetlen ibolya látható.
Hasonló színekben játszik, de teljesen más hangulatú a "Trifolium des Champs Bleu" minta, amelynél aranycsík ragyog a tányér szélén. A széles bordűrt kobaltkékkel megfestett lóhere levelek és virágok szövik át.
A Tecuma fantázianevű dekornál a három kisebb cikláment az arannyal megfestett, szecessziós jellegű stilizált növényi motívum teszi hangsúlyossá.
A vadászat tematikája a porcelánművészetben már régen megjelent. Herenden is több minta keletkezett e tárgykörben. A legújabbnál a tányér széle sötétzöld, a tükörnél körbefutó aranysávból vadásztrombita formája bontakozik ki, hangjának dallamát a bordűr felső részén elhelyezett hangjegyek jelzik játékosan.