Képző
Majoros Áron Zsolt szobrai a Hegyvidék Galériában
A Hatás címmel nyíló kiállítás témája a személyiséget alakító és a külső környezeti impulzusok párbeszéde.
Megváltó a patikában − Egy veszprémi gyógyszerészcsalád huszadik századi története(i)
Egy család, amelynek a patikájában Jávor Pál felesezett, a szalonjában püspökök teáztak, az egyik tagja pedig megmentette a Tűztornyot az oroszok géppuskájától: Veszprém ma nem lenne az, ami, a Kocsuba–Karabélyos família nélkül. 1911 és 1951 között ők voltak az Óváros tér mellett található Fekete Sas Gyógyszertár tulajdonosai, ez idő során rengeteget fényképeztek, filmeztek, leveleztek és nagy társasági életet éltek, így a család és a város története elválaszthatatlanul összefonódott.
„A múzeumok életképesek minden körülmények között”
Beszélgetés Cseri Miklóssal, a Nemzeti Kulturális Alap Múzeumok Kollégiumának vezetőjével a múzeumok világnapja alkalmából.
Keserü Ilona és Koós Gábor kiállítása Szentendrén
Keserü Ilona festőművész grafikai kiállításával nyit újra május 26-án a megújult ÚjMűhely Galéria, a MANK Galériában május 28-án nyílik Koós Gábor grafikusművész tárlata Szentendrén.
Lakásgalériából közgyűjteménybe – Magánkollekcióval gyarapodott a Néprajzi Múzeum
A magánszemélyektől való vásárlás nemcsak azért előnyös, mert gyakran kedvezőbb áron lehet így hozzájutni tárgyakhoz, mint a műkincspiacon, hanem azért is, mert így jellemzően történeteket, sztorikat is kapunk – mondja dr. Kemecsi Lajos főigazgató, akit a Néprajzi Múzeum költözéséről és a most megvásárolt magángyűjteményről is kérdeztünk.
Júniustól újra látogatható a Dreher Sörmúzeum tárlata
HABókos nyitásra készülnek a múzeum relikviái.
És Szilvitzky Margit rátalált a négyzetre
Az acb Attachmentben látható Szilvitzky Margit: A négyzet megtalálása kiállítás az alkotó hetvenes években készült műveiből válogat.
Szépség a részletekben
Budapesten barangolva számtalan építészeti értékben gyönyörködhetünk. Szinte mindegyik épület büszkélkedhet valamilyen különlegességgel, egyedi díszítéssel, motívummal. Sétáinkon ezúttal a kilincsek, fogantyúk változatos világát fedeztük fel.
Százéves gramofont mutat be a Tornyai-múzeum
A hanglejásztó készülék felajánlásként került a hódmezővásárhelyi közgyűjteménybe, és több hónapos munkával restaurálták.
Jelmezkiállítással nyitott újra a Tolnay Klári Emlékház
A mohorai emlékház az aktuális járványügyi előírások betartása mellett látogatható.
Baráth Ferenc tervezőgrafikus életműkiállítása az újranyitott Pesti Vigadóban
A Munkácsy-díjas grafikusművész életműkiállítása péntektől látható az újranyitott Pesti Vigadóban, ahol Képrelációk címmel a művész legfontosabb munkáit mutatják be a hetvenes évektől napjainkig.
Hol lehet a király?
Könnyen megeshet, hogy a Magyarságkutató Intézet régészei szenzációs lelet közelébe jutottak Abasáron. Makoldi Miklós, az intézet régészeti kutatóközpontjának igazgatója, a kutatás vezetője a nemzetségfői, sőt királyi monostor évek óta tartó feltárása során olyan temetkezéseket talált, amelyek nyomán okkal feltételezhető: harmadik királyunk, Aba Sámuel talán kilencszáz éve nem bolygatott sírja is a közelben lehet.
Közelebb vinni a közönséget az alkotásokhoz
Képiró Ágnes művészettörténész több jelentős vidéki múzeum munkájában is részt vett már. Ma a szolnoki Damjanich Múzeum munkatársa és az ország legnagyobb képzőművészeti seregszemléje, a Vásárhelyi Őszi Tárlat társkurátora. Az Alföld különleges vonzerejéről, a kurátori szerepről és a pályakezdő művészettörténészeket segítő Kállai-ösztöndíj jelentőségéről beszélt nekünk.
Paul Almásy fotói a Mai Manó Házban
Paul Almásy Angolától Zairéig, Afganisztántól Maliig a világ csaknem minden országát bejárta. Empatikus fotói, riporteri látásmódja iskolateremtő erejűvé tette életművét, amely a sajtófotózás fontos mérföldköve. Nem véletlen, hogy a hosszú járványügyi lezárások után az ő tárlatával nyit újra a Magyar Fotográfusok Háza.
Lengyel Péter redenta szobrai az AQB-ben
A május 14-én nyíló kiállításnak nem lesz megnyitója a vírushelyzet miatt, de 28-ig megtekinthetjük az Art Quarter Budapest Project Space-ben.
Szikora Tamás képei a Godot Galériában
A Rátfai Attila gyűjteményéből összeállított kiállítás június 12-ig tekinthető meg.