A tíztagú döntőbizottságot az MMA elnöke és az általa felkért bírálóbizottsági tagok alkották: Vashegyi György (a bizottság elnöke), Haris László, Kékedi László, dr. Kovács István, Rátóti Zoltán, dr. Solymosi-Tari Emőke, Stefanovits Péter, Szenes István, Ternovszky Béla, Tóth Péter, Turi Attila. A támogatásra érdemes munkákat külső szakértőkkel együttműködésben bírálták el.

A Magyar Művészeti Akadémia 2018-ban kezdte meg átfogó művésztámogatási rendszer kiépítését. Az MMA költségvetéséhez rendelt forrásból 2022. szeptember 1-től további 100 új ösztöndíj kiadása történik meg fiatal és középgenerációs művészek számára.

Az MMA 2022. évi művészeti ösztöndíjpályázat nyerteseinek listája:
Építőművészet:
1. Funk Bogdán, 2. Móré Levente, 3. Nagy Márton, 4. Rab Enikő Sarolta, 5. Rabb Dániel Zombor, 6. Rádler Luca, 7. Szövényi Anna, 8. Ungváry-Kiss Márta
Film- és fotóművészet:
1. Ambrus Emese, 2. Andrasev Nadja, 3. Belicza László Gábor, 4. Gábor Enikő, 5. Haid Attila, 6. Kerekes Emőke, 7. Kis Hajni, 8. Lakos Nóra, 9. Móricz-Sabján Simon, 10. Nagy V. Gergő, 11. Szoboszlay Eszter, 12. Turós Balázs, 13. Varsányi Kristóf
Ipar- és tervezőművészet:
1. Carcassné Hegyvári Bernadett, 2. Földi Kinga, 3. Hevesi Annabella, 4. Kárpáti Judit Eszter, 5. Kovács Mónika, 6. Miklósi Ádám, 7. Németh Márk Botond, 8. Némethné Gyüre Júlia, 9. Ország Martin, 10. Szalai Bálint, 11. Szalai Veronika, 12. Szirmay Zsanett
Irodalom:
1. Farkas Gábor,2. Farkas Zoltán József, 3. Horváth Balázs, 4. Horváth László Imre, 5. Kodolányi Judit Klára, 6. Kopriva Nikolett, 7. Kulin Borbála, 8. Lázár Bence András, 9. Magyari Tekla, 10. Marcsák Gergely, 11. Méry János
Képzőművészet:
1. Bánki Ákos, 2. Dorogi János, 3. Ferencz Zoltán, 4. Gergely Réka Erzsébet, 5. Giczy Kristóf, 6. Horváth Judit, 7. Imreh Sándor, 8. Kovács Csonga Anikó, 9. Mayer Éva, 10. Mayer Hella, 11. Melkovics Tamás, 12. Somogyi Emese, 13. Tóth Norbert, 14. Végvári Gergely
Művészetelmélet:
1. Ábrahám Nóra, 2. Bene Zoltánné dr. Pusztai Virág, 3. Buglya Zsófia, 4. Horváth Bálint Gábor, 5. János Szabolcs, 6. Kindl Melinda, 7. Onhausz Miklós, 8. Rudolf Anica, 9. Sófalvi Emese
Népművészet:
1. Antal Imola, 2. Bicsák Rita, 3. Eszter Cseke-Marosi, 4. Józsa Judit, 5. Juhász János Krisztián, 6. Juhász Réka, 7. Kovács Levente, 8. Madár Helga, 9. Pós Krisztián, 10. Seregély Mirtill
Színházművészet:
1. Adamovich Ferenc, 2. Adorjáni Bálint, 3. Andrusko Marcella, 4. Blaskó Borbála, 5. Boros Anna, 6. Csiby Gergely, 7. Kisfaludy Zsófia Sára, 8. Máthé Zsolt András (csoportos, a pályázat címe: Aranyváros hercege), 9. Nyitrai László (csoportos, a pályázat címe: Aranyváros hercege), 10. Szvetnyik Kata
Zeneművészet: 1. Bágyi Balázs, 2. Balog Alexandra, 3. Farkas Ferenc, 4. Hegyi Barnabás Sándor, 5. Horváth Márton Levente, 6. Pálfalvi Tamás, 7. Sándor László, 8. Szentpáli Roland, 9. Szilágyi Kinga Katinka (csoportos, a pályázat címe: Kamaraestek a társművészetek vonzásában), 10. Szokody Anikó, 11. Uzsaly Bence András, 12. Vámosi-Nagy Zsuzsa (csoportos, a pályázat címe: Kamaraestek a társművészetek vonzásában), 13. Virágh András Gábor
A pályázat tartaléklistásai:
Építőművészet: 1. Negyela László, 2. Mátyus Orsolya, 3. Tamáska Máté
Film- és fotóművészet: 1. Kőszegi Tamás, 2. Farkas György, 3. Baranyi Gábor Benő
Ipar- és tervezőművészet: 1. Csávás-Ruzicska Tünde, 2. Söptei Eszter, 3. Gelley Márk Levente
Irodalom: 1. Hernády Judit, 2. Szilveszter László Szilárd, 3. Molnár-Héricz Magor
Képzőművészet: 1. Oláh Mátyás László, 2. Pál Katja, 3. Kontur András
Művészetelmélet: 1. Kormányos-Bálint Zsuzsa, 2. Fersch Renáta, 3. Szabó Viktória
Népművészet: 1. Tóth Lilla, 2. Káldi Károly, 3. Demeter Miklós
Színházművészet: 1. Ondraschek Péter, 2. Olt Tamás György, 3. Gidró Katalin
Zeneművészet: 1. Érdi Tamás, 2. dr. Varga Laura, 3. Derecskei András

További részletek itt.